Panele drewniane w projekcie mieszkania w Karpaczu

Panele ścienne z naturalnego drewna jako oryginalna alternatywa dla farb

Modnym zabiegiem stosowanym ostatnimi czasy przez projektantów wnętrz są panele ścienne. Taki rodzaj dekoru rynek oferuje nam w przeróżnej formie i materiale – z lepszym lub gorszym rezultatem.  Nie jesteśmy zwolennikami „fikuśnych” wzorów na panelach ze sztucznych materiałów. Co innego naturalne panele drewniane lub betonowe. Te lubimy nawet bardzo!
Na takie właśnie rozwiązanie zdecydowaliśmy się przy naszej ostatniej realizacji. Mowa tu o panelach drewnianych wykonanych z precyzyjnie ciętych krążków drewna dębowego, grabowego, brzozowego, naklejonych najczęściej na płytę MDF.

Moda na EKO panuje na rynku produktów wyposażenia wnętrz już od kilku lat. Współcześni konsumenci chcą otaczać się naturalnymi materiałami, które tworzą zdrowy mikroklimat do pracy i życia. Panele drewniane na pewno do tej grupy modnych produktów należą. Komponują się idealnie z kominkami, innymi elementami drewnianymi czy bardzo modnymi meblami w stylu skandynawskim.

5

Niepowtarzalny trójwymiarowy efekt naturalnego drewna wprowadza do wnętrza przytulny klimat, zbliżając nas do natury.  Do niewątpliwych zalet należy szybki, czysty i łatwy montaż oraz właściwości akustyczne paneli, ze względu na walory rozpraszania fal dźwiękowych. Oprócz izolacji akustycznej są także dobrym izolatorem termicznym. Doskonale maskują nierówności ścian, kosztują ok. 40-60 zł (sztuka).

Bardzo dobrze kolorystycznie współgrają z kolorem czarnym, białym i czerwonym.